Kotły zasypowe

SKD

Kotły SKD to kotły uniwersalne dolnospalające. Mogą być wykonane z wymiennym rusztem żeliwnym lub dla podniesienia komfortu obsługi z wodnym rusztem wyposażonym w mechaniczny przegarniacz paleniska napędzany funkcjonalną dźwignią nożną (wersja SKDP). Kotły te mają kanały konwekcyjne w układzie pionowym co sprawia że droga obiegu strumienia ciepła w kotle została maksymalnie wydłużona. Kotły te mogą współpracować z zestawem sterującym automatyką procesu spalania lub z zastosowaniem naturalnego ciągu kominowego.

SK SADOWY

Kocioł SK SADOWY posiada dużą komorę spalania i duże drzwiczki zasypowe. Standardowo kotły SK SADOWY wyposażone są w wodny ruszt z mechanicznym przegarniaczem popiołu. Kotły te mogą pracować z automatyką sterującą proces spalania, lub też przy wykorzystaniu naturalnego ciągu kominowego regulowanego za pomocą śruby regulacyjnej lub opcjonalnie za pomocą miarkownika ciągu.

SKG, SKG LUX, SKG MAX, SKG PLUS

Seria kotłów SKG obejmuje cztery modele kotłów SKG, SKG LUX, SKG MAX, SKG PLUS. Są to uniwersalne kotły przeznaczone do pracy w systemie górnego i dolnego spalania, przystosowane do pracy bez dodatkowych urządzeń elektrycznych z zastosowaniem naturalnego ciągu kominowego, jak również dla podniesienia komfortu użytkowania i efektywności pracy z zastosowaniem elektronicznego sterownika regulującego pracę wentylatora nadmuchowego i pomp cyrkulacyjnych. Doprowadzenie powietrza do komory spalania odbywa się za pomocą wielopunktowego systemu doprowadzania powietrza. Opcjonalnie w kotłach SKG i SKG MAX istnieje możliwość zamontowania miarkownika ciągu. Kanały konwekcyjne umieszczone są poziomo, co ułatwia konserwację i obsługę kotła. Wszystkie modele wyposażone są w ruszt wodny z przegarniaczem popiołu, a także płomiennice typu otwartego co znacznie poprawia przepływy w kotle.