Technologia produkcji

Technologia_produkcji_wypalanie

Wypalanie

Proces produkcji kotłów rozpoczynamy od wypalania elementów na przecinarce plazmowej lub laserowej charakteryzującej się dużą dokładnością i precyzją cięcia do dziesiątych części milimetra.

Technologia_produkcji_giecie

Gięcie

Następnie wypalone elementy kotła są zaginane na 7-osiowej prasie krawędziowej o nacisku 200T, co zmniejsza ilość połączeń spawanych, wpływając na dłuższą żywotność kotła.

Technologia_produkcji_spawanie

Spawalnia

Kolejnym etapem produkcji jest składanie wymienników kotłów z wcześniej przygotowanych elementów oraz spawanie ich półautomatami spawalniczymi metodą MAG i TIG przez wysoce wykwalifikowaną kadrę fachowców. Po wyspawaniu każdy kocioł trafia do działu kontroli jakości, gdzie przechodzi próby ciśnieniowe oraz badana jest jakość połączeń spawanych.

Technologia_produkcji_lakiernia

Malarnia

Po przejściu kontroli kocioł trafia na malarnię, gdzie nakładana jest warstwa farby termoodpornej, która utwardzana jest w temperaturze 600 °C. Kocioł zabezpieczany jest powłoką antykorozyjną, chroniącą blachę przed wpływem wody i ognia.

Technologia_produkcji_ocieplenie

Izolacja cieplna kotłów

Ostatnim etapem produkcji jest ocieplenie wełną mineralną o wysokich parametrach izolacji termicznej. Po tym procesie zakładana jest obudowa kotła przygotowana wcześniej na wykrawarce sterowanej numerycznie. Zastosowanie maszyn CNC w procesie produkcji pozwoliło na zwiększenie dokładności wymiarowej wyrobu, co znacząco podnosi jakość, estetykę oraz sprawność cieplną kotłów KRZACZEK.